Logo ČVUT
ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
STUDIJNÍ PLÁNY
2023/2024

Diplomový seminář

Přihlášení do KOSu pro zápis předmětu Zobrazit rozvrh
Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky
132DISE Z 4 4C česky
Garant předmětu:
Přednášející:
Martin Doškář, Petr Havlásek, Martin Horák, Aleš Jíra, Milan Jirásek, Petr Konvalinka, Matěj Lepš, Jiří Máca, Jiří Němeček, Pavel Padevět, Tomáš Plachý, Michal Polák, Michal Šejnoha, Jan Vorel, Jan Zeman
Cvičící:
Martin Doškář, Petr Havlásek, Martin Horák, Aleš Jíra, Milan Jirásek, Petr Konvalinka, Matěj Lepš, Jiří Máca, Jiří Němeček, Pavel Padevět, Tomáš Plachý, Michal Polák, Michal Šejnoha, Jan Vorel, Jan Zeman
Předmět zajišťuje:
katedra mechaniky
Anotace:

Předmět předchází diplomové práci a připravuje studenty na psaní budoucí práce. Zadání závěrečné práce je vždy individuální na základě dohody pedagoga se studentem. Naprostá většina zadání je spojena s vědecko-výzkumnou činností příslušného pracovníka. Výstupem řešení může být stručná rešeršní studie dané problematiky, experimentální činnost, programování a další dle příslušného zadání.

Požadavky:

pracovitost a chuť se rozvíjet

Osnova přednášek:

není

Osnova cvičení:

není

Cíle studia:

Široký rozsah spolupráce katedry s průmyslovými partnery umožňuje zapojení studentů do celé řady specifických projektů. Studenti se v rámci svých závěrečných pracích podílejí například na vývoji a optimalizaci numerických algoritmů, materiálových modelů, ale také na experimentální a diagnostické činnosti. Multidisciplinární znalosti získané při studiu na Katedře mechaniky mohou následně přenášet do své inženýrské praxe spojené s pokročilým navrhováním konstrukcí, vývojem materiálů či diagnostikou konstrukcí, v softwarových a poradenských firmách ale také ve specifických oborech jako jsou rekonstrukce historických budov nebo vývoj chirurgických implantátů.

Studijní materiály:

Literatura a studijní materiály jsou vždy doporučeny příslušným vyučujícím. Nejčastěji vycházejí z odborných článků, knih a současného stavu poznání příslušného obou.

Poznámka:
Rozvrh na zimní semestr 2023/2024:
Rozvrh není připraven
Rozvrh na letní semestr 2023/2024:
Rozvrh není připraven
Předmět je součástí následujících studijních plánů:
Platnost dat k 17. 6. 2024
Aktualizace výše uvedených informací naleznete na adrese https://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet24829305.html