Logo ČVUT
ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
STUDIJNÍ PLÁNY
2019/2020

Laboratoře aplikované elektroniky a řízení

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se
Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky
B3B35LAR KZ 4 0P+4L česky
Přednášející:
Cvičící:
Předmět zajišťuje:
katedra řídicí techniky
Anotace:

Náplní je postavit a naprogramovat výzkumné autonomní vozíko, které splní co nejvíce úkolů. Předlohou pro tento cíl jsou skutečné vědecké automaty jako například mise Rosseta ke kometě 67P/Churyumov-Gerasimenko, Curriosity a Oportunity na Marsu, Lunochody na Měsíci, Projekty Veněra pro výzkum Venuše, Magelan (projekt s čistě českou realizací), Cassini pro výzkum Saturnu, Galileo pro výzkum Jupiteru a další mise. Cílem bylo vždy něco vyzkoumat, někam dojet, komunikovat se Zemí, odebrat vzorek, provést nějaký experiment, mnohdy i za cenu obětování sondy.

Je jasné, že za semestr projekt takového rozměru nepostavíte, ale pojďme se k tomu alespoň vzdáleně přiblížit. Úkoly jsou vybrány tak, aby byly zajímavé bez ohledu na to, zda nyní známe způsob realizace. Vymyslet úkol a rovnou pro vás, studenty, ověřit jeho realizaci, by byl postup akceptovatelný na střední škole. V tomto předmětu očekáváme, že v týmu vymyslíte, jak který úkol lze vůbec provést, a potom přizpůsobíte vozítko tak, aby ten úkol provedlo. Úkoly nejsou sice přímo vesmírné, ale snad to neubere na jejich atraktivitě.

Požadavky:
Osnova přednášek:
Osnova cvičení:

V letním semestru budete stavět vozítka, která by měla plnit nějaké úkoly. Seznam úkolů, ze kterých si můžete vybrat je připraven v následující kapitole. Přejeme si, aby vás úkoly zaujaly a výběr z nich nebyl lehký. Čím univerzálnější vozítko postavíte, tím více úkolů můžete splnit a tím vyšší hodnocení můžete získat. Některé úkoly byly vybrány na motivy reálných situací a některé na základě zajímavosti řešení. Pokud si zvolíte takovou úlohu, na kterou si málokdo troufne, bude toto oceněno a hodnocení bude vyšší.

Hodnoceno bude:

. jedna malá prezentace v průběhu semestru

. práce v semestru

. Splněné úkoly v den prezentace

. Závěrečná prezentace

Více informací je na Moodle předmětu.

Cíle studia:
Studijní materiály:

Všechen potřebný hardware a další materiály a pomůcky dostanou studenti zdarma.

Poznámka:
Další informace:
https://moodle.fel.cvut.cz/course/view.php?id=3868
Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje
Předmět je součástí následujících studijních plánů:
Platnost dat k 15. 10. 2019
Aktualizace výše uvedených informací naleznete na adrese http://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet4666806.html