Logo ČVUT
ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
STUDIJNÍ PLÁNY
2019/2020

Fyzika I

Přihlášení do KOSu pro zápis předmětu Zobrazit rozvrh
Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky
2021026 Z,ZK 5 4P+2L česky
Přednášející:
Daniel Tischler, Petr Vlčák (gar.), Jan Bartoníček, Zuzana Budinská, Martin Doubek, Jan Drahokoupil, Petr Ducháček, Tomáš Horažďovský, Hana Hrdinová, Dominik Chren, Miroslav Jílek, Zdeněk Kohout, Jan Koller, Jiří Kuchař, Jan Pinc, Ladislav Samek, Antonín Štěpánek, Václav Vacek, Eva Veselá
Cvičící:
Daniel Tischler, Petr Vlčák (gar.), Jan Bartoníček, Zuzana Budinská, Martin Doubek, Jan Drahokoupil, Petr Ducháček, Tereza Grebenarová, Michal Haubner, Tomáš Horažďovský, Hana Hrdinová, Dominik Chren, Miroslav Jílek, Zdeněk Kohout, Jan Koller, Jiří Kuchař, Veronika Maloušková, Jan Pinc, Ladislav Samek, Vojtěch Smola, Vojtěch Škrle, Antonín Štěpánek, Václav Vacek, Eva Veselá
Předmět zajišťuje:
ústav fyziky
Anotace:

Mechanika hmotného bodu, soustavy hmotných bodů, tuhého tělesa, pevného kontinua a tekutin. Kmity a vlnění.

Molekulová fyzika a termodynamika.

Fyzikální pole.

Požadavky:

Předmět je ukončen zápočtem a zkouškou. Podmínkou zápočtu je úspěšné absolvování všech laboratorních cvičení. Předmět si lze zapsat na úrovni beta i alfa.

Osnova přednášek:

1.Kinematika hmotného bodu.

2.Dynamika hmotného bodu.

3.Mechanika soustavy hmotných bodů.

4.Tuhé těleso.

5.Mechanika pevného kontinua.

6.Mechanika tekutin.

7.Kmity a vlnění.

8.Molekulová fyzika a termodynamika.

9.Fyzikální pole. Gravitační pole.

10.Elektrostatické pole.

11.Magnetické pole.

12.Elektromagnetická indukce.

Osnova cvičení:

V laboratorním cvičení se procvičují přednášená témata formou měření vybraných úloh a počítání příkladů.

Cíle studia:
Studijní materiály:

Černý a kol.: Fyzika I. ČVUT 2002, 2004, 2007

Poznámka:
Rozvrh na zimní semestr 2019/2020:
06:00–08:0008:00–10:0010:00–12:0012:00–14:0014:00–16:0016:00–18:0018:00–20:0020:00–22:0022:00–24:00
Po
místnost T4:B2-148
Chren D.
Horažďovský T.

09:00–10:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Tischler D.
Kuchař J.

12:30–14:00
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Ducháček P.
Horažďovský T.

17:45–19:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Chren D.
Kuchař J.

10:45–12:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:D1-366
Kohout Z.
12:30–14:00
(přednášková par. 3)
Dejvice
Posluchárna 366
místnost T4:B2-148
Kohout Z.
Kuchař J.

14:15–15:45
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Ducháček P.
Chren D.

16:00–17:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
Út
místnost T4:D1-266
Koller J.
09:00–10:30
(přednášková par. 1)
Dejvice
Posluchárna 266
místnost T4:B2-148
Tischler D.
Štěpánek A.

12:30–14:00
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Kohout Z.
Štěpánek A.

14:15–15:45
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Budinská Z.
Štěpánek A.

10:45–12:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:D1-366
Kohout Z.
12:30–14:00
(přednášková par. 3)
Dejvice
Posluchárna 366
St
místnost T4:D1-266
Budinská Z.
10:45–12:15
(přednášková par. 2)
Dejvice
Posluchárna 266
místnost T4:B2-148
Ducháček P.
Budinská Z.

14:15–15:45
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Chren D.
Ducháček P.

16:00–17:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Chren D.
Horažďovský T.

17:45–19:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Tischler D.
Budinská Z.

12:30–14:00
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
Čt
místnost T4:D1-266
Koller J.
09:00–10:30
(přednášková par. 1)
Dejvice
Posluchárna 266
místnost T4:B2-148
Tischler D.
Štěpánek A.

10:45–12:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Chren D.
Bartoníček J.

16:00–17:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Horažďovský T.
Bartoníček J.

17:45–19:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Kohout Z.
Chren D.

09:00–10:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Ducháček P.
Štěpánek A.

14:15–15:45
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Horažďovský T.
Štěpánek A.

12:30–14:00
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost KN:A-215
Tischler D.
15:00–16:45
(přednášková par. 4)
Karlovo nám.
Posluchárna KA215

místnost T4:B2-148
Horažďovský T.
Ducháček P.

09:00–10:30
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Budinská Z.
14:15–15:45
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:D1-266
Budinská Z.
10:45–12:15
(přednášková par. 2)
Dejvice
Posluchárna 266
místnost T4:B2-148
Horažďovský T.
Budinská Z.

12:30–14:00
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
místnost T4:B2-148
Chren D.
Ducháček P.

10:45–12:15
Dejvice
Laboratoř pro úvodní cvičení
Rozvrh na letní semestr 2019/2020:
Rozvrh není připraven
Předmět je součástí následujících studijních plánů:
Platnost dat k 10. 12. 2019
Aktualizace výše uvedených informací naleznete na adrese http://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet5146106.html