Logo ČVUT
ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
STUDIJNÍ PLÁNY
2023/2024

Matematické problémy nematematiků 1

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se
Kód Zakončení Kredity Rozsah
01MPN1N Z 1 0+1
Garant předmětu:
Přednášející:
Cvičící:
Předmět zajišťuje:
katedra matematiky
Anotace:

PROGRAM: http://www.seminar.fjfi.cvut.cz/index.php

Seminář MPN je cyklus přednášek, které ukazují matematiku v nejrůznějších aplikacích. Jako přednášející jsou zváni odborníci z firem či akademici se zkušenostmi z praxe. Hlavním cílem je doplňovat teoreticky zaměřenou výuku sledováním aktuálních trendů v aplikované matematice, seznamovat studenty s možnostmi jejich uplatnění a poskytovat inspiraci pro další profesní zaměření. Na semináři již prezentovaly např. Avast, Warhorse Studios, ČNB, ŠKODA AUTO, Wargaming, Cisco Systems, Seznam.cz, ČEZ, MSD, Ricardo a mnohé další.

Snažíme se o maximální možnou variabilitu témat a poloodbornou, až populární formu výkladu. Díky tomu je seminář zajímavý pro studenty všech ročníků i oborů (zejména matematických). Zejména ti mladší však musí počítat s tím, že nebudou rozumět úplně všemu.

Požadavky:

Pro udělení zápočtu je třeba splnit 2 podmínky:

1) Mít dostatečnou docházku na přednáškách.

2) Ohodnotit navštívené přednášky v anketě.

Odkazy na ankety k jednotlivým přednáškám lze nalézt na oficiálním webu semináře http://www.seminar.fjfi.cvut.cz/index.php a jsou zveřejňované vždy v den odpovídající přednášky. Od začátku semestru je zde zveřejněn také termín uzavření anket i minimální požadovaný počet přednášek k odchození (sekce STUDENTI).

Osnova přednášek:

Vzhledem k povaze semináře je jeho program každý semestr jiný. Aktuální informace naleznete vždy na oficiálním webu http://www.seminar.fjfi.cvut.cz/index.php

Osnova cvičení:
Cíle studia:
Studijní materiály:
Poznámka:
Další informace:
Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje
Předmět je součástí následujících studijních plánů:
Platnost dat k 14. 7. 2024
Aktualizace výše uvedených informací naleznete na adrese https://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet5748506.html